Віруси VS імунітет: хто кого?
Стрімке поширення коронавірусу налякало весь світ. Навіть звичайне чхання стало приводом для того, щоб швидше втекти від людини замість того, щоб сказати йому: «Будь здоровий!» Насправді ж, нашому організму доводиться стикатися з мікробами щодня: бактерії та грибки вільно живуть на нашій шкірі та в кишечнику, не викликаючи захворювань. А з епідемією вірусних інфекцій ми традиційно стикаємося в період із лютого до квітня. І на те є низка причин:
Масовість цих явищ призводить до швидкої передачі вірусів та високого відсотка захворюваності. І важливо розуміти, що маска та рукавички – слабкий варіант захисту. Адже ви відсікаєте шлях мікробам у ваш організм лише частково, а найменша помилка здатна призвести до захворювання.
Неважко зрозуміти, що й мікроби і віруси живуть повсюдно, наш організм наділений природними механізмами захисту проти них. І в нормальних умовах він виставляє на їхньому шляху цілу низку бар’єрів:
- Слизова оболонка носоглотки. Вона наділена цілою низкою захисних механізмів: війковий епітелій прагне вигнати патогенний агент назовні, а келихоподібні клітини-залізи виробляють інтерферон, лізоцим та комплімент – природні противірусні речовини. До речі, скільки коштів не розроблялося сучасною фармакологією, а ефективніших аналогів ще не винайдено.
- Наступним чинником захисту стають “шпигуни” – лейкоцити, що передає інформацію про будову вірусу в лімфовузли. Так запускається реакція імунної відповіді: якщо ми мали справу з подібним мікробом, то на його шляху стають клітини пам’яті, які миттєво знищують вірус і блокують подальший розвиток хвороби;
Коронавірус налякав вчених тим, що наш імунітет із ним ще не знайомий.
Тому на вироблення імунної відповіді потрібен час. Наш організм підбирає точний шифр для зупинки мікроба. І часом він просто не встигає це зробити – на момент вступу захисних сил у бій людина вже виявляється підключеною до апарату ШВЛ.
Важливо розуміти, що швидкість реакції багато в чому залежить від загального стану організму. Так, при дефіциті вітамінів А, С і флавоноїдів наші противірусні речовини виробляються в дуже малих кількостях – ворота для інфекції залишаються відчиненими навстіж. Тому найефективніший спосіб протистояння вірусу – це зміцнення «оборонних ліній» та підтримка імунітету.

Другий спосіб унеможливити проникнення вірусу в організм – це зміцнення місцевих факторів захисту. Допомогти цьому здатні природні концентрати біологічно активних речовин – вітамінів, мінералів, фітонцидів і флавоноїдів. Безперечними лідерами в цьому залишаються імбир та тайський фрукт ноні. В інтернет-магазині Frangipani ви можете купити їх у зручній для застосування формі – капсул та соку. Приймаючи їх щодня, ви сприяєте ефективному захисту на передовий: організм просто не дозволить вірусу проникнути в клітини слизової оболонки і спровокувати захворювання.
Всі інші способи підвищення імунітету пов’язані безпосередньо з оздоровленням організму та «підштовхування» його систем:

Підстебнути захисні сили організму здатні імуномодулятори. Одним із найефективніших вважається ехінацея індійська. Вона має адаптогенні властивості, знижує вплив стресу на організм, збільшує силу та швидкість імунної реакції. Так, при її регулярному прийомі імунна відповідь розвивається в рази швидше та сильніше.